School Staff

School Leadership

Principal

Deputy Principal​

Business Operations Manager and 

Family School Partnerships

EA to Principal

Literacy 

Maths

Joint Teaching and Learning 

Digital Technologies/STEAM

School Improvement

Learning Diversity

School Improvement

Student Wellbeing

Michael Bourne

Julia Wake

Tracy Connors

 

Elizabeth Darvell

Kate Ruck

Jessica Kurzman (Mo-Th)

Shelly Michalke &

Jessica Kurzman (Mo-Th)

Shelly Michalke

Robyn Roberts

Natalie Rees

Sarah Smith

Cassie Thompson

Classroom Teachers

Prep Blue

Prep Green

Prep Red

1 Blue

1 Green

1 Red

2 Blue

2 Green

2 Red

3 Blue

3 Green

 

3 Red

4 Blue

4 Green

4 Red

5 Blue

5 Green

5 Red

6 Blue

6 Green

6 Red

Murray Mann

Rachel Trotter

Bonnie Cullinan

Melissa Caulfield (M, T, T, F)

TBA (W)

Monica Barca

Bentia Munari

Sarah Benetti

Bethany Peterson

Laura Gannon

Makayla Green

Tiffany Phillips (Tue-Fri)

Jake Peric (Mon)

Stephen Nugent

Jake Peric (Fri)

Brianna Mandaliti

Sam Gauci

Lauren Bau

Rachel Heppel (Mon-Thu)

Julie Igelsias (Fri)

Selina Buckley (not Thu)

Julie Igelsias (Thu)

Ben Boyd

Ivan Dundovic

Taylah Schofield (Mon-Tue)

Anh Castles (Wed-Fri)

Simone Griffith (M, W, Th)

Melissa Duggan (Tu, F)

Specialist Teachers

Science

Visual Arts

Physical Education

French

Rachael Williamson

Monica Varga (Mon & Tue)

Jodie Hopper (Wed - Fri)

Nick McDermott

Quentin Berlatier

Support Staff

Counsellor

Speech Pathologist

Library Aide

Learning Support Officers

Kirstie Machen

Amanda Webb

Cathy Minogue

Olivia Aquilina

Kerry Bickerton

Justine Brincat

Rosa Cannizzaro

Kylie Collier

Nikki Cook (Tue, Wed, Fri)

Tanya Cunningham

Linda Daws (Mon-Thu)

Renee Dickson

Amanda Harris

Donna Hinsley (Mon-Thu)

Danielle Laffan (Tue-Fri)

Corina Lilburn (Tue-Fri)

Teresa Machen (Tue-Fri)

Justine McElvogue (not Mon on alternate weeks)

Kia Montgomery

Sylvia Ruiz

Mandy Tait (Mon-Thu)

Meg Tait (not Fri on alternate weeks)

Caroline Tomkins (Wed- Fri)

Admin staff

Admin, Payroll & Enrolments Officer

Administration Officer

Administration Officer

Digital Tech Admin/Admin Officer

Finance Officer

First Aid Officer

Maintenance Manager

Groundsman

 

Kathy Fuhrmann (Mon-Thu)

Elise Vlasveld

Emily King (Tue, Wed)

Kate Filipovic

Deb Amodio

Virginia Gannan

Chris Answer

Paul Liddy

Instrumental Music Staff

Music Coordinator

Drums

Guitar

Piano

Dance

Vocals (singing)

Corey Mills

Corey Mills

Edward Mountain

Fleur Smith

Barb Smith

Ethan Wynne

Joseph Zielinski

Jacinta Harris

Fleur Smith